wtorek, 21 lutego 2017

Mega zupy na cały rok - recenzja książki


Rozgrzewające i sycące na jesień i zimę, chłodniki na lato, z samych warzyw, czy z dodatkiem mięsa - rodzajów zup jest cały ogrom, od tradycyjnych, do tych bardziej nowoczesnych. Każda jest inna, jednak równie wyjątkowa, co poprzednia i chociaż nie każdy przepada za zupami, bo jak mawia mój wujek "zupa, to nie obiad", to warto przygotowywać je jak najczęściej.

"Mega zupy na cały rok" wydawnictwa REA-SJ, to zbiór ponad 70 przepisów na zupy pasujące na różne okazje.

Lekturę rozpoczyna krótki wstęp z kilkoma radami, warto wziąć je sobie do serca, bo nie ma nic przyjemniejszego od ugotowanej od podstaw domowej zupy.

Książka oprócz wstępu i alfabetycznego wykazu zup, podzielona jest na 5 rozdziałów, w których każdy znajdzie coś dla siebie.


Znajdziemy tu przepisy na zupy z różnych zakątków świata, ale nie będą to tylko przepisy tradycyjne, ale i takie z nutą nowoczesności. Większość przepisów opatrzona jest pięknymi, zdjęciami, które od razu sprawiają, że człowiek zaczyna robić się głodny ;)

Przepisy na zupy zamieszczone w książce są proste do przygotowania i zawierają łatwo dostępne składniki, więc bez trudu uda się znaleźć wszystko nawet w małym osiedlowym sklepiku.

Zupa jogurtowa z czosnkiem
Zupa białoruska z pulpetami
Zupa włoska marchewkowa
Komu mogę polecić tą książkę? 

Każdej osobie, która uwielbia zupy, ale powoli kończą jej się pomysły na nowe smaki. Jest to również ciekawy pomysł na prezent zarówno dla siostry, jak i mamy, czy babci, chociaż na pewno znają wiele przepisów na zupy, ale książka i tak wniesie do ich kuchni wiele nowych smaków, do których chętnie będą wracać.

"Mega zupy na cały rok"
to prawdziwa kopalnia pysznych inspiracji, więc już na stałe zagości w mojej kuchennej biblioteczce i na pewno często będę po nią sięgać, gdy akurat nie będę miała pomysłu na zupę.


Wydawnictwo: REA-SJ
Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka, lekko usztywniona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie.
Jeśli chcesz, abym odwiedziła Twojego bloga, zostaw namiary.