środa, 22 lutego 2017

Inspiracje na tłusty czwartek

Chyba nie znam osoby, która nie lubiłaby Tłustego Czwartku, jest to dzień, w którym nie liczy się kalorii i ilości zjedzonych smakołyków, chociaż jak ze wszystkim trzeba znać umiar i nie "zapychać" się na siłę, bo może się to źle skończyć.

Przygotowane w domowym zaciszu pączki, czy faworki są o niebo lepsze od tych kupionych w sklepie, bo nie zawierają sztucznych spulchniaczy, czy wzmacniaczy smaku, tym samym domowych wyrobów uda się zjeść mniej, niż tych kupionych sztucznie napuszonych.. 

Podczas "domowej produkcji" nie trzeba też sztywno trzymać się schematu i robić dokładnie tak, jak autor przepisu, z którego w danej chwili korzystamy, można dodać coś od siebie, by urozmaicić standardową wersję tworząc tym samym coś nowego - wyjątkowego.

Wyrób pączków jest łatwiejszy niż mogłoby się wydawać, a jedyny sekret udanych pączków to dobrze wyrośnięte ciasto przed smażeniem. Po wycięciu kształtów pączków zostawcie je nawet na godzinę, pięknie wyrosną i podczas smażenia utworzy się charakterystyczna biała obwódka, która dodaje pączkom uroku.

Tradycyjne pączki powinny być smażone na smalcu, ale z powodzeniem można go zastąpić dobrym olejem - najlepiej rzepakowym.

Przekonałam Was do spróbowania? Poniżej mój zbiór przepisów na tę okazję (klikając w zdjęcie przeniesie Was do wybranego przepisu):

Serowe mini pączkiFaworki na serku homogenizowanymPączki z marmoladą i lukrem żurawinowymFaworki waniliowe w polewie miodowo-rumowejPuszyste donaty w smerfnej polewie nadziane masłem orzechowym

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie.
Jeśli chcesz, abym odwiedziła Twojego bloga, zostaw namiary.